چهار روش نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) برای بهینه سازی کمپین‌های بازاریابی

مقدمه

امروزه مصرف کنندگان با انواع مختلف پیام‌ها و پیشنهادات بازاریابی که از هر گوشه و کناری ظاهر می‌شوند بمباران شده‌اند. برای یک لحظه به این موضوع فکر کنید که در طی یک روز چه تعداد پیام‌ها و ایمیل‌های تبلیفاتی دریافت می‌کنید و از این موضوع مهم‌تر، توجه کنید که چه تعداد از آن‌ها را خوانده‌اید.

از آنجایی که این روزها افراد بسیاری مشغول به انجام فعالیت‌های بازاریابی هستند، می‌توان گفت به دست آوردن مشتریان هیچ گاه برای بازاریابان به اندازه این روزها مشکل نبوده است. در حال حاضر همه در شبکه‌های اجتماعی هستند، همه بلاگ دارند، همه می‌توانند پیام بگذارند و یا سخنان خود را در قالب کلمات و نوشتارها انتشار دهند.

Science Daily ادعا می‌کند که ۹۰% از داده‌های موجود در جهان در طی چند سال گذشته تولید شده‌اند. ضمن اینکه از Eric Schmidt مدیر عامل سابق گوگل نقل قول شده است که امروزه در طی ۴۸ ساعت محتوای بیشتری نسبت به تمام محتوای تولید شده تا زمان فرا رسیدن سال ۲۰۰۳ ساخته می‌شود. ضمن اینکه تحقیقات نشان می‌دهند تنها در هر دقیقه ۳۴۷ پست به صورت بلاگ توسط کاربران منتشر می‌شوند.

با توجه به موارد ذکر شده، در چنین فضایی و به ویژه با توجه به کارهایی همچون بازاریابی که به دنبال جذب مخاطب هستند، مهم است بتوانید محتوایی را تولید کنید که منجر به جذب مخاطب مورد نظر شما شود و در همین راستا روش‌هایی را برای موفقیت در این عمل با استفاده از نرم افزار CRM به شما معرفی خواهیم کرد.

چهار ترفند برای ساختن کمپین‌های بازاریابی بهتر

می‌خواهیم نگاهی به این موضوع داشته باشیم که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) به شما در جهت بهبود فعالیت‌هایتان و ساختن کمپین‌های بازاریابی بهتر چگونه در چهار زمینه کلیدی کمک می‌کند:

۱-هدف گیری به شکل متمرکز

یکی از سخت‌ترین وظایف برای بازاریابان این است که به منظور دریافت عکس العمل از مشتریان بالقوه‌ای که بیشتر از همه احتمال دارد خرید کنند به همه دادهه‌های مربوط به مشتریان توجه کنند. بازاریابان می‌خواهند پیام‌هایی را توزیع کنند که دقیقا مورد درخواست و یا خواسته مشتریان باشند.

نرم افزار CRM به بازاریابان کمک می‌کند تا بتوانند مخاطبان و مشتریانی که از نظرشان به صورت بالقوه سودآور هستند را غربال کنند.  نرم افزار CRM حاوی اطلاعات مختلفی از رفتار و خواسته‌های مشتریان است که به شما اجازه می‌دهد تا با داشتن اطلاعات مناسب نسبت به چشم انداز کاری و رضایت مشتریان خود اقدامات آگاهانه انجام دهید.

۲-تقسیم بندی

گفته می‌شود آن‌هایی که می‌توانند یه جای واکنش نشان دادن پیش بینی کنند، پیروز می‌شوند. این گفته در مورد بازاریابان بسیار درست است زیرا آن‌ها نیاز دارند تا قبل از عرضه هر چیزی نسبت به گرایشات و خواسته‌های همگانی موجود در جامعه اطلاع پیدا کنند.

بازاریابان بهتر است برای تقسیم بندی جامعه تنها با استفاده از صنعت، مشاغل یا سن این کار را انجام ندهند. امروزه آن‌ها نیاز دارند تا نسبت به واقعیت‌هایی مه در رابطه با جامعه و اراد وجود دارند از جمله فعالیت‌های اخیر افراد، واکنش‌ها، علایق و عدم تمایلات شخصی، تولیداتی که در گذشته خریداری شده‌اند، ایمیل‌هایی که باز شده‌اند، ایمیل‌هایی که به آن‌ها پاسخ داده شده و حتی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی آگاهی پیدا کنند.

ضمن اینکه با توجه به وجود پروفایل‌های شخصی مشتریان، فرصت‌های بیشتری برای بازاریابان وجود دارد تا پیام‌های خود را شخصی سازی کرده و از این طریق بتوانند افراد را به خوبی جذب خود کنند. برای مثال، اگر ما از بازاریابی ایمیلی در ارتباط با کسب و کارها(B2B) استفاده کنیم، تقسیم کردن بخش اصلی و اکثریت مشترکین خود به تنهایی درآمد را افزایش نمی‌دهد اما تمام معیارهای بازاریابی ایمیلی بهبود می‌یابند.

۳- محتوای شخصی سازی شده

هنگامی که شما انتخاب کردید چه کسانی را می‌خواهید تا در قالب گروه‌های خاصی آن‌ها را هدف گذاری کرده و تقسیم بندی پایگاه داده را انجام دهید زمان آن فرا رسیده که پیام‌های بازاریابی خود را با توجه به ویژگی‌های شخصی افراد شخصی سازی نمایید.

سیستم‌های CRM امروزین به شما اجازه می‌دهند تا به مشتریان بالقوه و موجود خود با استفاده از نامشان اطلاع بدهید. همچنین شما می‌توانید آن‌ها را با دانستن اینکه در چه شرکتی کار می‌کنند تحت تاثیر قرار دهید. در ضمن دانستن اینکه شما به یک مرد اطلاع می‌دهید یا یک زن، و یا از طرف دیگر به یک فروشنده عادی اطلاع می‌دهید یا یک مدیرعالی به طور قابل ملاحظه‌ای به شما کمک می‌کند تا محتوای پیام‌هایتان را با توجه به این نکات سازگار کرده و توجه مشتریان را به خود جلب کنید.

با مجهز بودن به این جزئیات شما می‌توانید یک ایده پیشنهاد دهید، اطلاعات بدهید و حتی ارتباط موجود را به گونه‌ای شکل دهید که برای مشتری خاص شما مناسب باشد. فواید انجام این کارها بسیار بزرگ است چرا که با استفاده از محتوایی که بیشتر شخصی سازی شده است می‌توانید شاهد بهبود واکنش‌ها نسبت به محتوای خود، ادراک بهتر نسبت به برند و افزایش درآمد خود باشید. در این راه، راه حل CRM متخصصان بازاریابی را قادر به تمرکز روی مشتریان می‌کند، نه محصولات.

۴-طرح را بازیابی کنید

با استفاده از نرم افزار CRM شما می‌توانید کمپین‌های خود را چه موفق باشند و چه هر نتیجه دیگری داشته باشند، تحلیل و ارزیابی کنید. این موضوع همه حدس‌ زدن‌ها و نظرها را در بر گرفته و به شما کمک می‌کند تا تنها روی آن دسته از کمپین‌هایی که بهترین نتایج را در اجرا داشته‌اند متمرکز شوید.

هنگامی که شما متوجه شدید کدام یک بهترین اجرا را داشته، می‌توانید موفق‌ترین کمپین‌ها و قالب‌ها را برای مخاطبان و خوانندگان جدید خود بازیابی کنید. این موضوع منجر می‌شود که هزینه‌های بازاریابی شما کاهش یافته و همچنین مبادلات شما افزایش پیدا خواهد کرد که می‌توان گفت همه کسب و کارها نیز چنین چیزی را می‌خواهند.

نتیجه گیری

با استفاده از CRM می‌توانید در رابطه با چشم اندازها و مشتریان، بیشتر روی مسائل مربوط به اشخاص تمرکز کرده، خواسته‌های مشتریان خود را پیش بینی کنید و آن‌ها را با دانستن اینکه چه چیزی برایشان جذابیت دارد غافلگیر و خوشحال کنید. ضمن اینکه شما یک روش قدیمی در پیام‌های یکطرفه بازاریابی را به یک گفتگوی دو طرفه میان بازاریابان و مشتریان تبدیل کرده‌اید. در مجموع نرم افزار CRM تنها قادر به بخشیدن پایگاه داده مخاطبان به شما و متمرکز ساختن فعالیت‌هایتان نیست. اما این ابزار و اعمالی که انجام می‌دهد به شما کمک می‌کنند تا داده‌ها را قطعه بندی و مرتب کرده و آن‌ها را به صورت اطلاعات معنی دار درآورید و در ادامه هم گروه‌های هدف مورد نظر خود را بسازید که نسبت به پیام‌های شخصی سازی شده جواب داده یا واکنش نشان بدهند.

پلتفرم گراف چه کمکی به شما می کند؟

هیرکان با ارائه راهکارهای سی آر ام یکپارچه به شما کمک می کند تمامی مراحل بازاریابی خود را به صورت کاملا یکپارچه دنبال کنید. این یکپارچگی باعث از بین رفتن فاصله فروش و بازاریابی می شود و این به شما کمک می کند سریع تر باشید، عکس العمل های درست تری داشته باشید، دقت تعاملات شما بالاتر رود و نتایج بهتری را از کمپین های بازاریابی خود دریافت کنید.

مشتریان هیرکان نظیر شهر فرش، پالادیوم و یا کوییز آف کینگز از خدمات هیرکن در همین راستا استفاده می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن