بازاریابی یکپارچه

آیا همه اجزا یکجا با هم از هر یک از آنها به تنهایی بهتر کار می کنند؟ این پرسشی است که در بازاریابی یکپارچه مشخصا جواب آن بله است.

واژه یکپارچگی در بازاریابی با تکنولوژی اجین شده است. به گونه ای که شرکت­ها برای برگزاری کمپین­هایی که از رسانه های مختلف استفاده می کنند به اجبار از مفاهیم یکپارچگی و پلتفرم­های یکپارچه بازاریابی استفاده می­ نمایند. علت اصلی این اجین شدن، در دسترس قرار گرفتن تکنولوژی هایی نظیر تلفن همراه در اختیار مخاطبین امروزی است. تصور کنید مخاطبی تبلیغ خنده داری را در رادیو می­شنود و بلافاصله به دنبال شرکتی که آن تبلیغ را منتشر کرده است می­ گردد. در اینجاست که یکپارچگی بخش های مختلف باعث هم افزایی در ارزش تبلیغ مورد نظر می­گردند.

این شکل از برندینگ در بین کانال­های مختلف ارتباط با مشتری موجب آن می­شود که تصویری قوی و غیر قابل تغییر در ذهن مخاطب شکل گیرد. البته این موضوع می­توند موجب آن شود که فرآیندهای برند سازی دچار چالش ­های بیشتری شود. زیرا لازم است بین دپارتمان­های مختلف بازاریابی ارتباطی دائمی و بدون نقص شکل گیرد. که این خود نیازمند استفاده از پلتفرم­های بازاریابی یکپارچه می­باشد.

بازاریابی یکپارچه چیست؟

بازاریابی یکپارچه به استراتژی­ های بازاریابی اتلاق می­ گردد که بر اهمیت استواری، یکپارچگی و چند بعدی بودن تجربه مشتری در برندینگ شرکت تأکید دارند. این بدان معنی است که تمامی تعاملات با مشتری در درگاه­های متفاوت مانند رادیو، تلویزیون، بیلبورد، سطح فروشگاه فیزیکی و یا آنلاین، خدمات مشتریان و … با شکلی واحد و به صورت کاملا هدفمند و در راستای اهداف برند باشد. به عبارت ساده­ تر مشتری هر آنچه می­بیند و حس می­کند او را در راستای اهداف برندینگ مجموعه تحریک نماید.

به عنوان مثال استراتژی شرکت مشهور “اپل” که یکی از پیشگامان تولید گوشی، لپ تاپ و سایر وسایل دیجیتال است را در نظر بگیرید. استراتژی تبلیغاتی آنها ساده است: ارائه یک محصول شفاف و مدرن که سریع­تر و هوشمندانه­تر کار می­کند و گاها امکانات غیر قابل تصوری را در اختیار مصرف کننده قرار می­دهد. این استراتژی در تمامی ابعاد شرکت اپل دیده می­شود. بسته بندی محصولات آنها ساده، با کمترین کلمات بر روی بسته­ ها است. فروشگاه­های آنها کاملا سفید رنگ، تمیز و مینیمال است. تبلیغات آنها زیرکانه، جسورانه و با قابلیت پخش (Viral) شدن بسیار بالا است. اپل با برند نمودن محصولاتش به عنوان محصولات گلچین شده، از نظر بصری جذاب و آینده گرا، توانسته است آنها را با قیمت­هایی بالاتر از قیمت بازار به فروش برساند، و همچنان مطمئن باشد که سهم قابل توجهی از بازار را از آن خود نموده است.

هیرکان با فراهم نمودن پلتفرم بازاریابی یکپارچه، این امکان را به شما می­دهد تا بتوانید تمامی کانال­ های ارتباط با مشتری خود را مدیریت نمایید. تجربه متمایز ایجاد شده برای مشتریان شما، رقابت را برای رقبای شما بسیار مشکل می­نماید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن