بازاریابی یکپارچه یک التزام است

راهکارهای بازاریابی یکپارچه روز به روز با اهمیت­ تر می­ شوند، زیرا با توجه به حجم بالای تبلیغاتی که مصرف کنندگان در طول روز با آنها روبرو هستند، تنها آنهایی به یاد می ­مانند که توانسته­ اند تصویری یکپارچه و منسجم از محصول را به نمایش گذارند، هرچند ثبات در بازاریابی یکپارچه به معنی محدود نمودن خلاقیت نیست، به عبارتی دیگر بازاریابی یکپارچه تنها در استفاده از یک پالت رنگ مشخص و یا تگ لاینی یکسان در بیلبوردهای تبلیغاتی خلاصه نمی ­شود. در عوض بایستی تیم بازاریابی در پشت صحنه حضور داشته باشند تا صدایی متقاعد کننده و یکتا برای برند را طراحی نمایند و آن را در هر وجهه از برند تبلور ببخشند، از تبلیغات گرفته تا حضور فیزیکی مصرف کننده در فروشگاه و خدمت رسانی به وی.

چه کسانی از بازاریابی یکپارچه در دنیای امروز استفاده می­ کنند؟

در دنیای رقابتی امروز تبلیغات و بازاریابی، بازاریابی یکپارچه بایستی در لیست شرکت­هایی باشند که:

  • در رسانه ­های مختلفی تبلیغات انجام می­ دهند
  • جامعه هدف خاصی را دنبال می­ کنند
  • نگران داده و مالکیت آن در کمپین­ های تبلیغاتی خود هستند
  • تبلیغات را برای مصرف کنندگان و یا سایر کسب و کارها انجام می­دهند

همانطور که به طور مشخص یکپارچگی در بازاریابی برای شرکت­های بزرگ با توجه به حضور آنها در رسانه­ های متفاوت نظیر تلویزیون، اینترنت و … حیاتی به نظر می­ رسد، در خصوص شرکت­ های کوچک نیز یکپارچگی می ­تواند موجب حصول نتایجی مطلوب ­تر شود.

حتی شرکت­های کاملا موفق نیز می­توانند از مزایای بازاریابی یکپارچه بهره ­مند شوند. شرکت IKEA از مشتریان وفادارش نا امید شده بود زیرا آنها در بازگشت به فروشگاه تنها ظروف آشپزخانه و بالشت می­ خریدند، بنابراین آنها تصمیم گرفتند کمپین بازاریابی یکپارچه ­ای را  اجرا کنند تا مشتریان خود را ترغیب به خریدهای بزرگتری نمایند. تبلیغات مختلف آنها در رسانه های متفاوت نظیر تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات چاپی و تبلیغات آنلاین همگی حول محور آن می­چرخیدند که به مشتریان نشان دهند چگونه می­ توانند اتاق رویایی خود را با کمک ایکیا بسازند. IKEA نتیجه زحمات خود و استفاده از یکپارچگی را دید و فروش وسایل مربوط به پذیرایی و نشیمن آنها ۹ درصد و وسایل آشپزخانه ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد.

تجربه هیرکان در یکپارچه نمودن تبلیغات بازاریابی و تجربه مشتری، موجب ایجاد حس متفاوتی در شرکت های طرف قرارداد هیرکان شده است. به عنوان مثال تجربه ما در شهر فرش از جمله باشگاه مشتریان شهر فرش، بازاریابی پیامکی، بازاریابی تلفنی، فروش سازمانی، پشتیبانی از مشتریان شهر فرش، نظر سنجی از مشتریان و بسیاری موارد مشابه موجب افزایش رضایت مشتریان شهر فرش و افزایش فروش شهر فرش در بازه همکاری شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن